Informacje na temat rekrutacji w 2024 roku - kliknij tutaj
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Niebieskie Igrzyska w naszej szkole

Niebieskie Igrzyska w naszej szkole

W ramach projektu Niebieskie Igrzyska uczniowie Naszej szkoły aktywnie brali udział w wielu wydarzeniach. Oprócz części edukacyjnej zaangażowali się w wiele przedsięwzięć sportowych, plastycznych, muzycznych, integracyjnych, warsztatowych i kulturalnych.
W organizowanych zajęciach brali udział wszyscy uczniowie.

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonali najmłodsi przedstawiciele Naszej szkoły –przedszkolaki. Oprócz części edukacyjnej, w której okazywali  duże zainteresowanie tematem, wykonali również  plakaty i piękne niebieskie serca , którymi udekorowali całą szkołę. Wzbudzili tym duże zainteresowanie swoich starszych kolegów i koleżanek, którzy zaczęli zastanawiać się nad tym, co oznacza  niebieskie serduszko, czemu akurat ten, a nie inny kolor dominuje w całej szkole.

Następnie wszyscy uczniowie w czasie zajęć edukacyjnych  uczyły się również zauważania i akceptowania różnic w zakresie wybranych obszarów funkcjonowania, uczyły się wzajemnego pomagania i rozumienia trudności własnych i innych ludzi. 

W ramach współpracy z Fundacją Anny Dymnej „ Mimo Wszystko” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Wierszobraniu” . Wydarzenie odbyło się w deszczowy dzień w „Dolinie Słońca” w Radwanowicach, 

W części sportowej  Niebieskich Igrzysk wzięli udział wszyscy uczniowie Naszej szkoły, poczynając od przedszkolaków. Jako gość specjalny został zaproszony Pan Grzegorz Zbroja – trener  boksu i kickboxingu, posiadający 1DAN – stopień mistrzowski. Pan Zbroja wraz ze swoim zespołem prezentował umiejętności walki  oraz poprowadził zajęcia
z uczniami klas starszych.  Ponadto wszyscy uczniowie brali udział w wielu „konkurencjach” zorganizowanych w różnych miejscach w całym budynku szkolnym. Szkoła w te dni zmieniła się w jeden ogromny stadion olimpijski. W czasie wykonywania poszczególnych zadań uczniowie byli szczególnie doceniani za współpracę, zrozumienie, wzajemną pomoc, doping
i współdziałanie, kreatywność, zaangażowanie a także prezencję klasy, bowiem  wszyscy uczniowie tego dnia mieli niebieskie stroje.

Kolejnym punktem projektu były zorganizowane w szkole wspólne warsztaty  Podopiecznych i Instruktorów Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach z naszymi uczniami. Wspólne warsztaty plastyczne, decoupagu, szycia filcowych breloczków oraz pieczenia pizzy zaowocowały pięknymi dziełami artystycznymi, a w przypadku wypieku pizzy cudownym aromatem  unoszącym się w całej szkole i smakowitym poczęstunkiem. Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w spotkanie z podopiecznymi z Fundacji Brata Alberta. Jedni uczestnicząc bezpośrednio w poszczególnych warsztatach, inni przygotowując poczęstunek dla   gości oraz swoich szkolnych kolegów i koleżanek.  

Uwieńczeniem wszystkich wydarzeń  było  spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas młodszych wykonali hymn Niebieskich Igrzysk. Pani Dyrektor podsumowała Niebieskie Igrzyska odbywające się w Naszej szkole,  kolejny raz przypominając uczniom ich idee i wręczyła wszystkim klasom pamiątkowe dyplomy i nagrody.  

  1.  
Data dodania: 2024-05-08 23:27:50
Data edycji: 2024-05-08 23:50:47
Ilość wyświetleń: 50

Kalendarz

Kto usilnie chce każdej zakosztować nauki, z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość.

Platon

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej